Strzelectwo pneumatyczne

2017

Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Pneumatycznym Niewidomych i Słabowidzących w dwóch postawach: stojąc i leżąc.

W dniach 23-26.06.2017r. we Wrocławiu na obiektach WKS Śląsk Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Pneumatycznym Niewidomych i Słabowidzących w dwóch postawach: stojąc i leżąc. Wzięło w nich udział sześcioro zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego „Zryw", pokazali się na nich z bardzo dobrej strony zdobywając srebrny medal i zajmując wysokie miejsca w finałach. Mistrzostwa odbyły się w kategorii kobiet, mężczyzn, B1 (osoby niewidome) i mixty. Wyniki słupskich zawodników przedstawiają się następująco:

Kobiety postawa stojąc: 2 miejsce i srebrny medal Izabela Mirynowska, 8 miejsce Ewa Bojarska

Mężczyźni: Andrzej Jaskólski Był 8, a Mirosław Mirynowski 16.

Kategoria B1: Agnieszka Król-Jaśkiewicz zajęła 5 miejsce, a Robert Nawrocki uplasował się na 7 pozycji.

Mixty: Izabela Mirynowska i Andrzej Jaskólski 7 miejsce, Agnieszka Król-Jaśkiewicz i Robert Nawrocki 10 miejsce, a Ewa Bojarska i Mirosław
Mirynowski zajęli 12 pozycję.

Postawa leżąc kobiety: Ewa Bojarska 10 miejsce.
Mężczyźni: Andrzej Jaskólski 12, Mirosław Mirynowski 13 pozycja.

Kategoria B1: Agnieszka Król-Jaśkiewicz była 4, a Robert Nawrocki 5.

Mixty: Agnieszka Król-Jaśkiewicz i Robert Nawrocki zajęli 6 lokatę, a Ewa Bojarska i Mirosław Mirynowski zakończyli zawody na 9 pozycji.
Opiekunką i Trenerką Słupskich strzelców jest Mirosława Sagun-Lewandowska. Organizatorem zawodów był ZKF Olimp, a współorganizatorem klub Sudety Kłodzko.

2016 r.

Historyczne Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Pneumatycznym Osób Niewidomych i Słabowidzących w dwóch postawach 2016

W dniach 13-16 maja 2016 r. w Ustce odbyły się Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Pneumatycznym Osób Niewidomych i Słabowidzących w dwóch postawach: stojąc i leżąc.
Miejscem zakwaterowania był zawsze gościnny ośrodek „Przystań u Kapitana", zaś miejscem zmagań, sąsiadująca z ośrodkiem Szkoła Podstawowa nr 1 im. Leonida Teligi.
Głównym organizatorem imprezy był Związek Kultury Fizycznej OLIMP,
a współorganizatorem Integracyjny Klub Sportowy ZRYW Słupsk. Sędzią głównym zawodów był Tadeusz Sadowski, sędzią strzelań Adam Kaleta, za prawidłowe działanie SIUS-ów (tarcze elektroniczne) odpowiedzialny był Tomasz Mączkowiak.
W sobotę zawodnicy przystąpili do rywalizacji w postawie stojąc. W tej konkurencji wygrał Jerzy Załomski (Pionek Bielsko-Biała), na drugim miejscu podium uplasował się Krzysztof Ruszkiewicz (OKS WIM Olsztyn), zaś trzecie miejsce przypadło Zdzisławowi Potasińskiemu (IKS ZRYW Słupsk). Wśród kobiet zwyciężyła Barbara Rup (Podkarpacie Przemyśl), drugie miejsce zdobyła Izabela Hillar (OKS WIM Olsztyn), a trzecie Wioleta Zarzecka (Morena Iława).
Niedzielne zmagania w postawie leżąc nie obyły się bez niespodzianek. Wśród mężczyzn rywalizację wygrał Ryszard Kawka (Pionek Bielsko-Biała), drugie miejsce zajął Tomasz Olejarczyk z tego samego klubu. Do wyłonienia brązowego medalisty potrzebna była dogrywka, gdyż po szesnastu strzałach dwaj zawodnicy zdobyli identyczną, co do dziesiętnej, ilość punktów. Tym sposobem trzecią pozycję zajął Grzegorz Kłos (Łuczniczka Bydgoszcz), który w bezpośrednim pojedynku pokonał o 0,5 pkt Zdzisława Potasińskiego. Wśród pań złoty medal ponownie wywalczyła Barbara Rup (Podkarpacie Przemyśl), srebro trafiło
do Wiolety Zarzeckiej (Morena Iława). Brązowy medal wystrzelała Bożena Kruk (OKS WIM Olsztyn). Po raz pierwszy w historii rozegrano konkurencję w kategorii B1, w której brały udział tylko osoby niewidome - w sumie 7 strzelców – 3 zawodniczki i 4 zawodników. Tutaj dwukrotnie tryumfował słupszczanin Piotr Staszewski - zarówno w postawie stojąc, jak i leżąc. Drugie miejsce w postawie stojąc zajęła Ewa Bosek (Łuczniczka Bydgoszcz), trzeci był Łukasz Szczepuła (Sudety Kłodzko), który w postawie leżąc zajął drugą pozycję. Na trzecim miejscu rywalizację „leżaka" zakończył Piotr Dudek (Pionek Włocławek). Warto podkreślić, że ze startu w tej kategorii zrezygnowała niewidoma, znakomita zawodniczka Wioleta Zarzecka, która zdobyła dwa medale w rywalizacji ze słabo widzącymi paniami.
W mixtach (gdzie pod uwagę brano łączne wyniki kobiet i mężczyzn z wcześniej zgłoszonych par klubowych) w postawie stojąc zwyciężyli Wioleta Zarzecka i Roman Jagodziński (Morena Iława), drugie miejsce zdobyli Izabela Hillar i Krzysztof Ruszkiewicz (OKS WIM Olsztyn), a trzecie Barbara Rup i Józef Maraj (Podkarpacie Przemyśl).
W mixtach w postawie leżąc złoto zdobyli Izabela Hillar z Krzysztofem Ruszkiewiczem, srebro przypadło również parze z Olsztyna - Bożena Kruk i Eugeniusz Barszczewski, a brąz ponownie wywalczyli Barbara Rup i Józef Maraj.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali puchary, zawodnicy na podium oraz ich asystenci otrzymali medale. Dla pierwszych „trójek" w konkurencjach indywidualnych nagrody rzeczowe ufundował Integracyjny Klub Sportowy „Zryw".
Miłym akcentem, docenionym przez zawodników, była obecność na Mistrzostwach Prezesa ZKF „Olimp" Pana Piotra Łożyńskiego, który osobiście wręczał trofea najlepszym strzelcom. Na zawodach tradycyjnie obecny był również trener kadry narodowej osób niewidomych i słabowidzących – Pan Wiesław Skalski, który podkreślał wysoki i stale rosnący poziom strzelectwa pneumatycznego w Polsce. Z nadzieją patrzymy w przyszłość
i czekamy na potwierdzenie poziomu sportowego Naszych „snajperów" na listopadowych Mistrzostwach Świata IBSA, które odbędą się w Olsztynie.
>>>GALERIA

2015 r

Puchar Polski w Strzelectwie Pneumatycznycm 2015

Złoty Finał Pucharu Polski

Koniec 2015 roku obsypał złotem zawodników IKS ZRYW ze Słupska.
Na trzech ostatnich imprezach sezonu 2015 w Strzelectwie Osób Niewidomych i Słabowidzących zawodnicy Klubu ZRYW zdobyli zaszczytne pierwsze miejsca.
Ogólnopolskie Mistrzostwa Podkarpacia o Puchar Klubu „PODKARPACIE Przemyśl" w Strzelectwie Laserowym Niewidomych i Słabowidzących – Złoto indywidualne dla Krzysztofa Ruszkiewicza we wszystkich trzech konkurencjach (Pistolet, Karabinek oraz Dwubój)
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Laserowym Niewidomych i Słabowidzących – Złoto dla drużyny w składzie, Krzysztof Ruszkiewicz, Mirosław Mirynowski, Robert Nawrocki we wszystkich konkurencjach (Pistolet, Karabin, Dwubój)
Puchar Polski w Strzelectwie Pneumatycznym Osób Niewidomych i Słabowidzących w Postawie Stojąc i Postawie Leżąc – Zaproszenie otrzymali Ewa Bojarska, Krzysztof Ruszkiewicz, Piotr Staszewski. Medale i wyróżnienia otrzymali:
Postawa Stojąc:
Krzysztof Ruszkiewicz – VII miejsce, Piotr Staszewski – X miejsce, Ewa Bojarska – XI miejsce.
Postawa Leżąc:
Krzysztof Ruszkiewicz – I miejsce, Piotr Staszewski – VI miejsce, Ewa Bojarska – XI miejsce.
W pierwszym dniu trwania zawodów przeprowadzono eliminacje i finał w strzelaniu z postawy stojąc. Po długiej serii eliminacji do finału wśród mężczyzn zakwalifikował się Krzysztof Ruszkiewicz z najwyższym wynikiem zawodów 616,1. W Finale zajął VII miejsce.
W ostatnim, drugim dniu zmagań o Puchar Polski przez mordercze eliminacje w postawie leżąc przeszło dwóch zawodników Klubu ZRYW. Krzysztof Ruszkiewicz z pierwszego miejsca z wynikiem 637,9, oraz Piotr Staszewski z miejsca V z wynikiem 628,4. Finał rozstrzygnięty został pomiędzy trójką najlepszych z najlepszych, III miejsce przypadło Jerzemu Załomskiemu (PIONEK Bielsko-Biała), II miejsce dla Tomasza Olejarczyka (PIONEK Bielsko-Biała). I miejsce obronił z eliminacji Krzysztof Ruszkiewicz (IKS ZRYW Słupsk). Piotr Staszewski ukończył finał na miejscu VII.

W dniu 28.11.2015 r. odbyła się Gala Mistrzów Sportu Związku Kultury Fizycznej OLIMP. Z Naszego Klubu zaproszenie dostali wszyscy tegoroczni medaliści strzelectwa sportowego:
Agnieszka Król-Jaśkiewicz, Ewa Bojarska, Krzysztof Ruszkiewicz, Piotr Staszewski, Mirosław Mirynowski, Robert Nawrocki. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami.