Szachy

2017

W niedzielę 03 grudnia 2017 r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Ul. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku, został rozegrany finał V edycji Grand Prix Miasta Słupska w Szachach Szybkich P-15. W turnieju finałowym wzięło udział 10 najlepszych szachistów, którzy zajmowali czołowe miejsca po 10 turniejach kwalifikacyjnych tegorocznej edycji Grand Prix. Wyniki turnieju finałowego przedstawiają się następująco:
1. Grzegorz Hilarecki (Słupsk) – 8,0 pkt.
2. Zbigniew Mielczarski (Sławno) – 7,0 pkt.
3. Jarosław Borowski (Słupsk) – 5,0 pkt.
4. Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska) – 4,5 pkt.
5. Aleksander Marczak (Koszalin)– 4,5 pkt.
6. Jerzy Rutkowski (Słupsk) – 4,5 pkt.
7. Michał Gulbiński (Słupsk) – 4,0 pkt.
8. Tadeusz Dubel (Słupsk) – 3,0 pkt.
9. Andrzej Szramowiak (Słupsk) – 2,5 pkt.
10. Michał Nisztuk (Słupsk) – 2,0 pkt.

Natomiast w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce wywalczył Zbigniew Mielczarski (Sławno) z dorobkiem 263 pkt., drugie miejsce zdobył Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska) 226 pkt., natomiast na trzecim miejscu uplasował się Jarosław Borowski (Słupsk) z wynikiem 209 pkt. Kolejne miejsca zajęli:
10. Michał Nisztuk – 134 pkt.

Zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Sędzią zawodów był Brunon Studziński, a organizatorem turnieju Integracyjny Klub Sportowy „Zryw".

Grand Prix Miasta Słupska w Szachach Szybkich P-15
W niedzielę 15.10.2017r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Al. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się 9 turniej V edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15. W turnieju wzięło udział 13 szachistów. Tym razem zwyciężył Grzegorz Hilarecki (Słupsk) z dorobkiem 8,5 pkt., drugie miejsce zajął Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska) który zgromadził 6,5 pkt., a trzecie miejsce zajął Michał Nisztuk(Słupsk) zdobywając także 6,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli 4. Jerzy Rutkowski (Słupsk)5 pkt., 5. Michał Gulbiński(Słupsk) 5 pkt. W klasyfikacji generalnej po 9 turniejach prowadzi Jerzy Walawicz z wynikiem 172 pkt., drugi jest Jerzy Rutkowski 167 pkt., a na trzecim miejscu jest Zbigniew Mielczarski z dorobkiem 158 pkt. Sędzią zawodów był Brunon Studziński . Organizatorem turnieju jest Integracyjny Klub Sportowy „Zryw". Kolejne Grand Prix odbędzie się 19 listopada 2017r. Będzie to ostatnia szansa na zdobycie punktów przed wielkim finałem, który już wkrótce.

W niedzielę 02.07.2017r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Al. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się 7 turniej V edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15. W turnieju wzięło udział 14 szachistów,w tym 1 junior. Tym razem zwyciężył biorący pierwszy raz udział w tegorocznym cyklu Grand Prix Paweł Wasilewski (Słupsk), który zgromadził 8,5 pkt., drugie miejsce wywalczył Zbigniew Mielczarski (Sławno) 7.5 pkt.,a na trzecim miejscu uplasował się Jerzy Rutkowski (Słupsk)
5,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Michał Gulbiński (Słupsk) 5,5 pkt., 5. Jarosław Borowski (Słupsk) 4,5 pkt., 6. Jerzy Walawicz (Słupsk) 4,5 pkt. W klasyfikacji generalnej po 7 turniejach prowadzi Jerzy Rutkowski z dorobkiem 133 pkt., na drugim miejscu jest Zbigniew Mielczarski 125 pkt., a trzeci jest Jarosław Borowski 121 pkt. Sędzią zawodów był Brunon Studziński, a organizatorem turnieju był Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”. Następny turniej z cyklu Grand Prix odbędzie się 17.09.2017 r.

W niedzielę 11 czerwca br. rozegrano VI rundę Grand Prix Miasta Słupska 2017 w szachach szybkich P-15. W turnieju wzięło udział 15 zawodników, w tym jeden junior. Tym razem wobec braku zdecydowanych faworytów zwyciężył w pełni zasłużenie słupszczanin Jarosław Borowski - 7,0 pkt przed Jerzym Walawiczem z Dębnicy Kaszubskiej - 6,5 pkt. Z takim samym rezultatem 6,5 pkt, ale z gorszą punktacją dodatkową Buchholza, trzecie miejsce przypadło w udziale Jerzemu Rutkowskiemu ze Słupska. Cała trójka to
reprezentanci IKS ZRYW Słupsk. Bardzo dobre czwarte miejsce zajął junior Michał Gulbiński ze Słupska, który na dystansie 9 rund zgromadził 6 punktów.
W łącznej punktacji tegorocznego cyklu Grand Prix trójka zwycięzców VI rundy zamieniła się miejscami. Prowadzi Jerzy Rutkowski - 112 pkt, przed Jarosławem Borowskim - 105 pkt i Jerzym Walawiczem - 102 pkt.

W niedzielę 09.04.2017 r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Ul.H.Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się 3 turniej V edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15. W zawodach wzięło udział 17 zawodników wtym 2 juniorów.Tym razem zwyciężył Grzegorz Hilarecki z wynikiem 7,5 pkt., drugie miejsce zajął Zbigniew Mielczarski który zdobył 7 pkt. A trzeci był Jerzy Walabicz z dorobkiem 6.5 pkt. Kolejne miejsca zajęli 4. Jarosław Borowski, 5. Kordian Adamczyk. W klasyfikacji generalnej prowadzi Zbigniew Mielczarski 75 pkt. Drugie miejsce zajmuje Michał Szczepiński 60 pkt., a trzecie miejsce zajmuje Jerzy Rutkowski 45 pkt. Sędzią zawodów był Brunon Studziński. Turniej organizował Integracyjny Klub Sportowy „Zryw". Kolejne zawody z cyklu Grand Prix odbędą się 23 kwietnia 2017 r.

W niedzielę 19.03.2017 r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Al. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się 2 turniej V edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15. W turnieju wzięło udział 15 szachistów. Po emocjonujących rozgrywkach zwyciężył Michał Szczepiński z wynikiem 8,5 pkt., drugie miejsce wywalczył Zbigniew Mielczarski 8 pkt., a trzeci był Kordian Adamczyk z dorobkiem 6 pkt. Kolejne miejsca zajęli Michał Gulbiński 5,5 pkt Andrzej Szramowiak 5 pkt. Po 2 turniejach Grand Prix liderem klasyfikacji generalnej jest Michał Szczepiński z 60 pkt. Sędzią zawodów był Brunon Studziński , a organizatorem zawodów Integracyjny Klub Sportowy Zryw. Kolejny turniej z cyklu Grand Prix odbędzie się 09.04.2017 r.

W miejscowości Wągrowiec 14.03.2017r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski osób niewidomych i słabowidzących w Szachach. Nasz klub reprezentowało pięciu znakomitych szachistów, niestety żaden z naszych zawodników nie uplasował się w pierwszej dziesiątce. Świadczy to o bardzo wysokim poziomie zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski. Większość uczestników posiada kategorie szachową K (Pretendenci do mistrza kraju). Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć. Wszystkim zawodnikom serdecznie życzymy coraz to lepszych wyników w przyszłości.